diumenge, 4 de desembre de 2011

XII 6 hores de Calella de la Costa: CLASSIFICACIO



La Núria Ruiz ja ens ha enviat els resultats:

Recordeu els guanyadors 2011:
Homes--> Javier Lozano Velasco 77.200km
Dones--> Ruth Guillem Mas 63.000km

CLAS.GENERAL (51 classificats):

1974 Javier Lozano Velasco 1 77,200 Arroyo-Vallad. Alcossebre
19?? DANIEL ARANDA SANCHEZ 2 72,000 LAIETANA
1978 INGMAR WEBER 3 69,200 BARCELONA
1972 Paris Canals Rovira 4 69,050 Penya 100km D.Cat. Montornès
1962 Fernando Galzeran Troya 5 67,100 C.Nat.Sab. Sabadell
1962 ANDREU JUST I MARTINEZ 6 63,100 ST.CUGAT DEL VALLÈS
1979 RUTH GUILLEM MAS 1ª-7 63,000 BARCELONA
1958 Pedro López Gonz. 63,000 Penya 100km D.Cat. Cerdanyola
1968 ANTONIO GARCIA ROIG 9 61,300 NAVARRA
1965 PACO ROBLES ADAN 10 60,700 C.N.CALDES Caldes de Montbui
1970 RUBEN GUIMERA DEHESA 11 60,650 C.E.SITGES
1970 ALBERT RIEGO PEREZ 12 60,000 BARCELONA
1978 ALBERTO GARCIA MERCADE 13 60,000 CORRECATAGAFO BCN
1980 REBECCA WALTER 2ª-14 57,950 BARCELONA
1964 JOAN PELIGROS CAPEL 15 57,500 Penya 100km D.Catalan BCN
1974 DAVID SERRANO CATAFAL 16 57,000 COREDORS.CAT CARDEDEU
1956 Carles Mitja Servise 17 57,000 C.Ciclista A.M. Arenys de M.
1966 Estefi Climent Solans 3ª-18 56,200 C.Ñ.ULTRAFONDO Lleida
1972 MARC VERGÉS ROURA 19 55,500 CALELLA
1964 CARLOS HIERRO GONZALEZ 20 54,200 BARCELONA
1980 PEDRO MONTALBAN RUIZ 21 54,000 BADALONA
1966 DIEGO FERNANDO FERNANDEZ PALMA 22 54,000 Cornellà de Ll.
1964 JUAN JOSE ROMEU HERAS 23 51,000 PINEDA DE MAR
1955 Eduard Farre Tarres 24 51,000 Penya 100km D.Cat. La Garriga
1974 Joaquim Verdalet Rod. 25 50,750 C.A.XALOC St Feliu G.
1969 SERGI PIQUER SAEZ 26 48,200 BARCELONA
1968 Ferran Santoyo Medina 27 46,200 Penya 100km D.Cat. BCN
1958 MANUEL DIAZ POL 28 46,100 Penya 100km D.Catalan BCN
1968 Carme Carmona Maq. 4ª-29 46,000 Perepeterpan S.Fel.G.
1965 PERE ALSINA COLL 30 46,000 PEREPETERPAN St Feliu de G.
1948 JOAN MARTI FILBÀ 31 45,550 CARDEDEU
1939 Angel Ceada Segura 32 45,000 Penya 100km D.Cat. Roda d.Barà
1956 GASPAR GARCIA TATO 33 45,000 ELS HOSTALETS DE PIEROLA
1959 JAVIER NAVARRO MARTINEZ 34 45,000 EL MASNOU
1957 Joaquim banet Durbau 35 45,000 Món-Salut S.Vicenç d.Montalt
1981 RAMON JIMENEZ 36 45,000 PINEDA DE MAR
1957 Tensi Urrero López 5ª-37 43,100 Corredors.Cat SABADELL
1960 JOAN HALDON LORMAN 38 42,950 SALLENT
1975 XAVI MARCHAL MILLA 39 42,200 CORREDORS.CAT BARCELONA
1952 ELADIO LAGE CANAL 40 42,195 PENYA 100 KM D.CATALAN BCN
1950 Joaquim Fuertes Feliu 41 40,000 Penya 100km D.Catalan BCN
1967 FELICITAT BRUGAROLAS BARRERA 6ª-42 36,850 BARCELONA
1978 Enric Terricabras Marti 43 36,000 OBRINT TRAÇA PERAFORT
1968 DAVID REYES MARTIN 44 33,300 AREC DE TERRASSA Hospitalet
1950 RAMON PUIGNOU MUNTE 45 33,000 Penya 100km D.Catalan BCN
1958 Jordi Font Santasusana 46 33,000 Nordic Walking T. Terrassa
19?? TANIA PUIGNOU 7ª-47 33,000 BARCELONA
1940 Miguel Ramos Márquez 48 32,000 Penya 100km D.Catalan BCN
1950 Josep Admetlla Maseras 49 30,500 Penya 100km D.Cat. Corbera
1956 Manolo García Díaz 50 30,000 Penya 100km D.Catalan Mataró
1967 Carmen Botella Greg. 8ª-51 24,000 C.Ñ.Ultrafondo Lleida

XII 6 hores de Calella de la Costa: FOTOS

Gràcies a Francesc Flotats Grau tenim un àlbum de fotos de la diada esportiva:

ÀLBUM de les XII 6 hores

dimecres, 30 de novembre de 2011

6h Calella. Inscripcions tancades: Gràcies a tots.














La cursa està limitada a 50 participants i ja hi hem arribat!

Gràcies a tots!

Ens veiem dge 04-12-2011 a Calella de la Costa.

Bona cursa!

dijous, 27 d’octubre de 2011

Primers inscrits 6 hores Calella de la Costa












INSCRITS XII SIS HORES 2011
DORSAL NOM COGNOMS ANY CLUB POBLACIO
1 CARMEN BOTELLA GREGORI 1967 C.Ñ.ULTRAFONDO LLEIDA
2 ESTEFI CLIMENT SOLANS 1966 C.Ñ.ULTRAFONDO LLEIDA
3 FERRAN SANTOYO MEDINA 1968 PENYA 100km D.Catalan BCN
4 PACO ROBLES ADAN 1965 C.N.CALDES CALDES DE MONTBUY
5 ANGEL CEADA SEGURA 1940 PENYA 100km D.Catalan Roda de Barà
6 JOAQUIM FUERTES FELIU 1950 PENYA 100km D.Catalan BCN
7 PEDRO MONTALBAN RUIZ 1980 BADALONA
8 ELADIO LAGE CANAL 1952 PENYA 100 KM D.CATALAN BARCELONA
9 MIGUEL RAMOS MARQUEZ 1940 PENYA 100km D.Catalan BCN
10 JOAN HALDON LORMAN 1960 SALLENT
11 GASPAR GARCIA TATO 1956 ELS HOSTALETS DE PIEROLA
12 REBECCA WALTER 1980 BARCELONA
13 DAVID SERRANO CATAFAL 1974 COREDORS.CAT CARDEDEU
14 JOAN PELIGROS CAPEL 1964 PENYA 100km D.Catalan BCN
15 FELICITAT BRUGAROLAS BARRERA 1967 BARCELONA
16 MARC VERGÉS ROURA 1972 CALELLA
17 INGMAR WEBER 1978 BARCELONA
18 JAVIER NAVARRO MARTINEZ 1959 EL MASNOU
19 JAVIER LOZANO VELASCO 1974 ARROYO VALLADOLID ALCOSSEBRE
20 MANUEL DIAZ POL 1958 PENYA 100 KM D,CATALAN BCN
21 ALBERTO RIEGO PEREZ 1970 BARCELONA
22 RUTH GUILLEM MAS 1979 BARCELONA
23 DIEGO FERNANDO FERNANDEZ PALMA 1966 CORNELLA DE LL.
24 XAVI MARCHAL MILLA 1975 CORREDORS.CAT BCN
25 JOAQUIM BANET DURBAU 1957 MÓN SALUT S.VICENÇ D.MONTALT
26 ENRIC TERRICABRAS MARTI 1978 OBRINT TRAÇA PERAFORT
27 CARME CARMONA MAQUEDA 1968 PEREPETERPAN S.FELIU DE G.
28 PERE ALSINA COLL 1965 PEREPETERPAN S.FELIU D.GUIXOLS
29 ALBERTO GARCIA MERCADE 1978 CORRECATAGAFO BARCELONA
30 DANIEL ARANDA SANCHEZ LAIETANA
31 JOAN MARTI FILBÀ 1948 CARDEDEU
32 DAVID REYES MARTIN 1968 AREC DE TERRASSA HOSPITALET
33 JOAQUIM VERDALET RODRIGUEZ 1974 C.A.XALOC S.FELIU G.
34 RAMON PUIGNOU MUNTE 1950 PENYA 100 KM D.CATALAN BCN
35 TENSI URRERO LOPEZ 1957 CORREDORS.CAT SABADELL
36 RUBEN GUIMERA DEHESA 1970 C.E.SITGES
37 ANDREU JUST I MARTINEZ 1962 ST.CUGAT DEL VALLÈS
38 JOSEP ADMETLLA MASERAS 1950 PENYA 100 KM D.CAT. CORBERA
39 ANTONIO GARCIA ROIG 1968 NAVARRA
40 JORDI FONT SANTASUSANA 1958 NORDIC WALKING TERRASSA
41 FERNANDO GALCERAN TROYA 1962 NATACIO SABADELL SABADELL
42 JUAN JOSE ROMEU HERAS 1964 PINEDA DE MAR
43 RAMON JIMENEZ 1981 PINEDA DE MAR
44 EDUARD FARRE I TARRES 1955 PENYA 100KM D.C.LA GARRIGA
45 CARLOS HIERRO GONZALEZ 1964 BARCELONA
46 SERGI PIQUER SAEZ 1969 BARCELONA
47 MANOLO GARCIA DIAZ 1956 PENYA 100 KM D.CATALAN MATARO
48 PEDRO LOPEZ GONZALEZ 1958 PENYA 100KM D.C. CERDANYOLA
49 CARLES MITJA I SERVISE 1956 CLUB CICLISTA ARENYS DE MAR
50 EDUARDO VERA FERREYRA PENYA 100 KM D.CATALAN GIRONA

diumenge, 23 d’octubre de 2011

La Penya als 100km pista de Terrassa

Socis de la Penya en els 100km i 50km en pista de Terrassa:

100km:
Joan Peligros Capel (10è classif) --> 11:24:17
Joaquin Fuertes Feliu (15è classif) --> 14:35:00

50km:
Maria Núria Ruiz Solé (2a classif) --> 9:47:57

diumenge, 16 d’octubre de 2011

XII 6 hores en ruta a Calella de la Costa: 4-12-11


Nova edició de les 6 hores de la PENYA (Calella de la Costa):

04-12-2011, a les 9h00'
(prop del pas a nivell del tren, al passeig marítim)

inscripcions a: nuri.ruiz@hotmail.com

preu atletes: 20 euros
acompanyants: 10 euros (dinar)

Formulari d'inscripció

dissabte, 24 de setembre de 2011

La Penya als 100 km de Milhau (França)

El passat 24-09-2011, es van disputar la 40a edició dels 100 km de Millau (França). A diferència d'altres anys, la Penya no va enviar una expedició nombrosa i només va acabar:

Paris Canals Rovira (297è classif) --> 10:53:03

La Penya als 100 km de Bezana

L'atleta de la Penya, la gallega Cristina Gonzàlez, campiona estatal de 100km en ruta.
Marca de l'atleta: 8h.31:52.
La prova s'ha disputat a Bezana (Cantabria).


Més info a: http://www.100kmdebezana.com

FELICITATS!

dissabte, 11 de juny de 2011

La penya als 6 dies d'Antibes (FRA)


L'atleta de la Penya, la gallega Cristina González, guanya en categoria femenina, la prova dels 6 dies d'Antibes (del 5 al 11 de juny) a França amb una marca de 656km (en el total de les 144hores de cursa).

Més info a: NOTÍCIA

dimarts, 19 d’abril de 2011

Fotos XXI 100 km Calella 2011 (3a entrega)

Fotos XXI 100 km Calella 2011 (2a entrega)


100 km Calella 2011: CLASSIF.PER CATEGORIES

CLASSIFICACIÓ PER CATEGORIES
100 km a l'Alt Maresme 2011


1936-1932 M+75
26. 15h.27' Henri Girault 1936 Naintre (França)
1941-1937 M+70
28. 15h.55' Ricardo Vidán 1941 Gibaja
1946-1952 M+65
22. 13h.23' Jordi Solé Bonachina 1942 Igualada
29. 17h.03' Josep Admetlla Maseras 1950 Corbera
1956-1952 M+55
16. 11h.15' Vicenç Solé Sanchez 1953 Barcelona
21. 13h.09' Carles Mitja Sarvise 1956 Arenys de Mar
1961-1957 M+50
11. 10h.33' Pedro López Gonzàlez 1958 Cerdanyola
14. 10h.51' Fermín Galván Isaac 1960 Puerto Sagunto
30. 17h.10' Josep Mª Robledo Zabala 1958 Madrid
1966-1962 M+45
10. 10h.31' Joan Peligros Capel 1964 Barcelona
12. 10h.42' Juan José Marruedo 1964 Gavà
17. 11h.24' Andreu Just Martinez 1962 La Floresta
1971-1967 M+40
1. 8h.35' Rafael Rodriguez Rodriguez 1968 Figueres
2. 8h.37' Xesc Terés Costa 1967 Sabadell
4. 9h.12' Luis de Santiago Iglesias 1969 St Cugat del Vallès
12. 10h.42' Bernardo López Marruedo 1970 Viladecans
20. 12h.41' Victor Manuel Echarri Transmontan 1967 Barberà d.Vallès
27. 15h.35' Fernando Santoyo Medina 1968 Barcelona
1976-1972 M+35
3. 8h.48' Javier Lozano Velasco 1974 Valladolid
5. 9h.23' Paris Canals Rovira 1972 Montornès del Vallès
9. 9h.56' Jordi Martí Olivella 1974 St Sadurní Anoia
15. 11h.11' Xabier Salillas Garcia 1974 Hernani
24. 14h.23' Joaquim Verdalet Rodriguez 1974 St Feliu d.Guíxols
1989-1975 M_Senior
6. 9h.35' Ingmar Weber 1978 Barcelona
7. 9h.47' Jordi Vàzquez Abelló 1980 El Prat de Llobregat
8. 9h.49' Robert Mayoral Serrano 1976 Sabadell
18. 11h.30' Jesús Panareda Domínguez 1976 Capmany
19. 11h.38' Pedro Montalban Ruiz 1980 Badalona
23. 13h.53' Alex Sanz Ruana 1981 Molins de Rei
1989-1975 F_Senior
25. 15h.02' REBECCA WALTER 1980 BARCELONA

dimarts, 5 d’abril de 2011

Fotos XXI 100 km Calella 2011 (1a entrega)

diumenge, 27 de març de 2011

Classificació 2011: XXI 100km a l'Alt Maresme

Classificació general 100 km Calella 2011
26-03-2011

1. 8h.35' Rafael Rodriguez Rodriguez 1968 Figueres
2. 8h.37' Xesc Terés Costa 1967 Sabadell
3. 8h.48' Javier Lozano Velasco 1974 Valladolid
4. 9h.12' Luis de Santiago Iglesias 1969 St Cugat del Vallès
5. 9h.23' Paris Canals Rovira 1972 Montornès del Vallès
6. 9h.35' Ingmar Weber 1978 Barcelona
7. 9h.47' Jordi Vàzquez Abelló 1980 El Prat de Llobregat
8. 9h.49' Robert Mayoral Serrano 1976 Sabadell
9. 9h.56' Jordi Martí Olivella 1974 St Sadurní Anoia
10. 10h.31' Joan Peligros Capel 1964 Barcelona
11. 10h.33' Pedro López Gonzàlez 1958 Cerdanyola
12. 10h.42' Bernardo López Marruedo 1970 Viladecans
12. 10h.42' Juan José Marruedo 1964 Gavà
14. 10h.51' Fermín Galván Isaac 1960 Puerto Sagunto
15. 11h.11' Xabier Salillas Garcia 1974 Hernani
16. 11h.15' Vicenç Solé Sanchez 1953 Barcelona
17. 11h.24' Andreu Just Martinez 1962 La Floresta
18. 11h.30' Jesús Panareda Domínguez 1976 Capmany
19. 11h.38' Pedro Montalban Ruiz 1980 Badalona
20. 12h.41' Victor Manuel Echarri Transmontan 1967 Barberà d.Vallès
21. 13h.09' Carles Mitja Sarvise 1956 Arenys de Mar
22. 13h.23' Jordi Solé Bonachina 1942 Igualada
23. 13h.53' Alex Sanz Ruana 1981 Molins de Rei
24. 14h.23' Joaquim Verdalet Rodriguez 1974 St Feliu d.Guíxols
25. 15h.02' REBECCA WALTER 1980 BARCELONA
26. 15h.27' Henri Girault 1936 Naintre (França)
27. 15h.35' Fernando Santoyo Medina 1968 Barcelona
28. 15h.55' Ricardo Vidán 1941 Gibaja
29. 17h.03' Josep Admetlla Maseras 1950 Corbera
30. 17h.10' Josep Mª Robledo Zabala 1958 Madrid

Estadístiques atletes "finishers":
Menys de 9h: 3
Menys de 10h: 9
Menys de 12h: 19
Menys de 15h: 24
Menys de 18h: 30

Vencedors XXI 100 km a l'Alt Maresme

Els vencedors de la 21a edició dels 100 km a l'Alt Maresme celebrats a Calella de la Costa per la Penya 100km Domingo Catalan el 26-03-2011 han estat Rafa Rodriguez Rodriguez amb 8h35' en homes i Rebecca Walter amb 15h02' en dones:

Rafa Rodriguez RodriguezRebecca Walter

 
View My Stats